Publikacje pod patronatem szkoły

Podręcznik „Z Anią przez Polskę- Learn Polish with Ania” jest publikowany pod patronatem Szkoły im. Króla Kazimierza Wielkiego

Autorkami są: dr Magdalena Smoleń- Wawrzusiszyn oraz dr Anna Majewska-Wójcik.  Autorki pracują na Katedrze Języka Polskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, zajmują się teorią i praktyką nauczania języka polskiego jako drugiego lub obcego, zarówno w Polsce jak i w USA i Kanadzie.

Coraz częściej szkoły polonijne wprowadzają zajęcia klas dwujęzycznych, ponieważ do szkół trafiają uczniowie dla których język polski jest językiem drugim lub obcym. Treści programowe, przekazywane w języku polskim są dla uczniów trudne, niezrozumiałe i zniechęcające, w rezultacie część uczniów rezygnuje z polskiej szkoły.

Podręcznik „Z Ania przez Polskę- Learn Polish with Ania” przeznaczony jest na pierwszy poziom nauczania i składa się z dwóch części. Każda część zawiera 13 jednostek lekcyjnych nowego materialu i dwie utrwalające. Litery wprowadzane są w takiej kolejności, jaka pozwala uczniom anglojęzycznym na łatwiejsze ich opanowanie. Książka jest formą podręcznika z ćwiczeniami, w którycm można pisać i wypełniać, a szata graficzna jest kolorowa i ciekawa. Ania, postać z podrecznika będzie wprowadzać uczniów w trudny świat języka polskiego na bazie różnorodnych sytuacji. Kolejne poziomy będą obejmowały program klas starszych, będą kontynuacją przez szkołę podstawową. Do podręcznika można dokupić 6 dwustronnych tablic, na których umieszczone są podstawowe zagadnienia, np: pokój Ani, biurko Ani. Są również szczegółowe wskazówki metodyczne dla nauczyciela jak pracować z podręcznikiem.

okladka-page-001 okladka-page-002 Plansza_Dni_miesiace_pory_roku-page-001