Najniższa opłata za szkołę na południowych obrzeżach Chicago!

• zajęcia w każdy piątek od godziny 17:00 do 20:45 oraz w każdą sobotę od 9:00 rano do 12:45
  • klasy polsko-angielskie
  • profesjonalna kadra nauczycielska
  • miła i życzliwa atmosfera
  • dostosowane pomieszczenia lekcyjne do odpowiednich grup wiekowych
  • zajęcia dla trzy- i czterolatkόw
  • dogodna lokalizacja
  • zajęcia z religii z przygotowaniem do Sakramentόw Świętych
  • coroczne losowanie stypendium naukowego w wysokości rocznej opłaty za szkołę dla najlepszego ucznia szkoły podstawowej i liceum
  • szkoła akredytowana przez Illinois State Board of Education, tzn. uczniowie mogą uzyskać kredyt z tytułu znajomości jezyka polskiego, na niektórych wyższych uczelniach stanu Illinois.
  • egzamin maturalny na zakończenie liceum

"Należy korzystać ze wszystkich środków, aby wychować dziecko otwarte na  świat który je otacza. Jednym z nich jest uczenie języków"

Rachel Cohen

Zapisy na rok szkolny 2016/2017

Pobierz Aplikację Download Application
Wypełnioną aplikację można wysyłać na adres:
Polish School Krol Kazimierz Wielki
10933 Cardinal Lake Dr, Frankfort, IL 60423

Dodatkowe uprawnienia, które można zdobyć w szkole

Egzamin certyfikatowy na tłumacza (egzamin koordynowany na Uniwersytecie Loyola)

• Poziom B1
  • Poziom B2
  • Poziom C2

Wspόłpraca z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz organizowanie wyjazdόw na:

• Szkołę Letnią
  • Wakacyjny kurs przygotowawczy na studia w Polsce
  • Wakacyjny obóz dla młodzieży 13-17 lat
  • Kursy indywidualne

Zespόł folklorystyczny prowadzony przez doświadczonego instruktora

Oprócz programu nauczania, obejmującego nauczanie języka polskiego, historii i geografii Polski, szkoła będzie realizować różne projekty, które mają za zadanie budować tożsamosć dziecka z polską szkoła oraz z kulturą i tradycjami polskimi. Do projektów tych zaliczamy: działałność zespołu tanecznego, wyjazd klas licealnych do Polski, wycieczki klas starszych do muzeum polskiego, udział w paradzie 3cio Majowej, piknik, szkolny „garage sale”, celebrowanie tradycji związanych ze świętami Wielkanocy i Bożego Narodzenia. W ramach festiwalu filmów polskich- projekcja filmu w szkole, Mikołajki, wróżby andrzejkowe, zabawa karnawałowa. Ponadto konkurs o patronie szkoły, udział w konkursach międzyszkolnych, udział w studniówce, wyjazdy na teatrzyki i przedstawienia. W ramach programu „Cała polonia czyta dzieciom”- czytanie polskich książek dla dzieci przez rodziców i zaproszonych gości.

10997364_1544440045834069_7521425931038578476_n polish 10390076_1544826355795438_4406998391438374541_n englishrekrutacja 2

szkola 1 plakat