Polska Szkoła im. Krόla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills, Illinois | tel. 815-272-7180 | E-mail: polskaszkolakkw@gmail.com
1 Oct 2019

p. Izabela Przybyła

„Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.”

Janusz Korczak

Absolwentka studiόw pięcioletnich na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na Wydziale Pedagogicznym ukończonych z tytułem magistra.
Ukończyła rόwnież ESL Classes na Uniwersytecie DePaul w Chicago. Jest absolwentką studiόw podyplomowych na Uniwersytecie Loyola o kierunku MBA oraz Project Management. Ukończyła rόwnież warsztaty metodyczne „Nauczyciel polonijny wobec współczesnych wyzwań edukacyjnych” prowadzone przez wykładowcόw Uniwersytu Jagiellońskiego. Piastowała funkcję Członka Zarządu Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Stanach Zjednoczonych. Posiada dwunastoletnie doświadczenie w nauczniu w polonijnych szkołach.
Preferuje metody pracy aktywizujące uczniów,pobudzające młodzież do logicznego i twórczego myślenia.
Praca w szkole jest dla niej ogromną przyjemnością, daje jej dużo satysfakcji, pozwala na realizację własnych umiejętności i świetnie harmonizuje się z jej osobowością.
Zajęcia stara się organizować tak, aby były wypełnione przyjazną atmosferą, a głόwnym ich celem jest przekazywanie wiedzy w sposób zrozumiały dla uczniów.
Wierzy, że w nauczaniu najważniejsze jest pasja, profesjonalizm, empatia, kompetencja i przyjazna atmosfera. Istotne jest rόwnież, by zainspirować młodych ludzi do ich własnych poszukiwań oraz pobudzić w nich pragnienie samodzielnego zdobywania wiedzy i mądrości.

1 Oct 2019

p. Agata Mscisz

Nazywam się Agata Mścisz. Pochodzę z Dolnego Śląska. Miastem, które jest mi szczególnie bliskie jest Wrocław – tam studiowałam na uniwersytecie, tam też spędziłam ostatnie lata w Polsce, zanim przyjechałam do U.S.A. w 1997 roku. Ukończyłam warsztaty pt.“ Projektowanie efektywnych zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii” organizowanych przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Już od dziecka chciałam być nauczycielką. Praca z dziećmi i młodzieżą sprawia mi

1 Oct 2019

p. Katarzyna Karpiuk

„Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek”
 -Albert Einstein.
 
Nazywam się Katarzyna Karpiuk. Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w River Forest, IL -Dominican University (School Of Education). Posiadam licencję w stanie Illinois do uczenia w klasach K-9 (Illinois Type -03 Elementary Education K-9) Mój dodatkowy kierunek to Historia i Literatura Stanów Zjednoczonych (American Studies) oraz Sociologia i nauczanie w szkole średniej (Social Science and middle school endoresements). Brałam udział w szkoleniach takich jak: Workshop for Classroom Management i Tom Phelan’s 1-2-3 magic- 6 steps to creating integrated lessons.
Dodatkowo od 18 lat posiadam certyfikat katechety przy Archidiecezji w Chicago oraz w 2017-2018 obejmowałam funkcję dyrektora religii w jednej z polskich szkół w Chicago.
Na codzień udzielam prywatnie korepetycji dla dzieci z polskojęzycznych rodzin z reading comprehension oraz przygotowuję dzieci do testów w szkole angielskiej z przedmiotu „reading” (czytanie ze zrozumieniem).
 
Jestem  pogodna, ugodowa oraz bardzo lojalna wobec drugiej osoby. Zawsze można liczyć na pomoc z mojej strony. Praca z dziećmi to moja pasja! Wierzę w sukces każdego dziecka.
1 Oct 2019

p. Marzena Powała

Nazywam się Marzena Powała. W roku szkolnym 2020/2021 będę miała ogromną przyjemność nauczania języka polskiego w klasie polsko-angielskiej. Jest to mój pierwszy rok w szkole Króla Kazimierza Wielkiego i jestem bardzo dumna, iż zostałam przyjęta w skład grona pedagogicznego szkoły. 

Pochodzę z malowniczej Warszawy. Niemniej, większość swojego dzieciństwa spędziłam w północnej części Polski, a dokładnie na terenie Warmii i Mazur. Z wykształcenia jestem prawnikiem. Na co dzień pracuję w urzędzie syndyka (tzw. Chapter 13 Trustee).  Jestem szczęśliwą mamą prawie 7-letniego synka.  W wolnym czasie podróżuję, czytam, słucham muzyki, jeżdżę rowerem, maluję oraz udzielam się charytatywnie. Uwielbiam zwierzęta.

Janusz Korczak powiedział, że “Dzieci rodzą się ze skrzydłami, a nauczyciele pomagają im je tylko rozwinąć”.  W związku z tym, iż język polski, historia, tradycja i kultura to moje korzenie, będę starała się podzielić swoją wiedzą, doświadczeniem, a przede wyszystkim językową pasją z Państwa dziećmi. Mam nadzieję, że nauka będzie naszą wspólną niezapomnianą przygodą, bo przecież “Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”.

Wszystkim uczniom, życzę pomyślnego zdobywania wiedzy w nowym roku szkolnym. Rodzicom wielu powodów do dumy i radości z osiągnieć ich pociech, a kadrze pedagodicznej satysfakcji z wykonywanej pracy!

Jestem do Państwa dyspozycji, a w razie  jakiekolwiek pytań, proszę o kontakt przez email: marzenapowala@gmail.com.

mgr Marzena Powała

3 May 2016

p. Grażyna Pikul

Urodziłam się w południowej Polsce koło Stalowej Woli. Przyjechałam do Stanów Zjednoczonych mając 15 lat. Po ukończeniu szkoły średniej zaczełam studia na Northern Illinois Univesity i otrzymałam tytul Bachelor degree z Finansów. Obecnie pracuję w Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej jako Senior Loan Officer.

Polonijna szkoła stała sie dla mnie bardzo ważna. Zrozumiałam, że dla dzieci urodzonych poza granicami ojczyzny ich ojców, polska szkoła pozwala poznać smak narodowej tożsamości. Chciałam aby moje córki uczeszczające do Polskiej Szkoły Króla Kazimierza Wielkiego przez znajomość polskiej literatury i historii, poznały język polski i bogactwo polskiej kultury.

Zainteresowania mam szerokie ale czasu na nie niewiele. Kocham ksiażki, dobrą muzykę, dzieci, i pracę społeczną. Lubię czas spedzać aktywnie.