Polska Szkoła im. Krόla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills, Illinois | tel. 815-272-7180 | E-mail: polskaszkolakkw@gmail.com
11 Oct 2020

p. Maria Sigłowy

Nazywam się Maria Siglowy. Pochodzę z okolic Lubaczowa w południwo-wschodniej Polsce. Ukończyłam
Studium Nauczycielskie w Rzeszowie o specjalności “Wychowanie  przedszkolne”. Jestem również absolwentką Studium Katechetycznego prowadzonego przez Archidiecezję Chicago.

Uczęszczałam również na kursy księgowości w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce

11 Oct 2020

p. Katarzyna Karpiuk

„Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek”
 -Albert Einstein.
 
Nazywam się Katarzyna Karpiuk. Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w River Forest, IL -Dominican University (School Of Education). Posiadam licencję w stanie Illinois do uczenia w klasach K-9 (Illinois Type -03 Elementary Education K-9) Mój dodatkowy kierunek to Historia i Literatura Stanów Zjednoczonych (American Studies) oraz Sociologia i nauczanie w szkole średniej (Social Science and middle school endoresements). Brałam udział w szkoleniach takich jak: Workshop for Classroom Management i Tom Phelan’s 1-2-3 magic- 6 steps to creating integrated lessons.
Dodatkowo od 18 lat posiadam certyfikat katechety przy Archidiecezji w Chicago oraz w 2017-2018 obejmowałam funkcję dyrektora religii w jednej z polskich szkół w Chicago.
Na codzień udzielam prywatnie korepetycji dla dzieci z polskojęzycznych rodzin z reading comprehension oraz przygotowuję dzieci do testów w szkole angielskiej z przedmiotu „reading” (czytanie ze zrozumieniem).
 
Jestem  pogodna, ugodowa oraz bardzo lojalna wobec drugiej osoby. Zawsze można liczyć na pomoc z mojej strony. Praca z dziećmi to moja pasja! Wierzę w sukces każdego dziecka.
11 Oct 2020

p. Wioletta Palarz

Nazywam się Wioletta Palarz . Pochodzę z Dębicy ,województwo podkarpackie. Z wykształcenia jestem specjalistą od organizacji reklamy oraz artystą plastykiem. W czasie studiów wraz z zaprzyjaźnionym księdzem założyliśmy świetlicę dydaktyczno-wychowawcza “Oaza” przy parafii Świętego Miłosierdzia .Tam zrozumiałam ze praca jako pedagog to moja pasja . Radość z niesienia pomocy oraz przekazywania wiedzy była na tyle duża, że postanowiłam kontynuować pracę z dziećmi. Po skończeniu studiów udzielałam się społecznie i pracowałam  w Domu Kultury . Ukończyłam ESL klasy na Brandman University w Kalifornii . Przez kilkunastoletnia praktykę  w pracy z dziećmi   nabyłam doświadczenie, które pozwala mi precyzyjnie dobierać rodzaj i poziom trudności zadań tak aby rozwój ucznia był najefektywniejszy .Moja pasją jest sztuka, architektura wnętrz , historia oraz psychologia.

11 Oct 2020

p. Beata Michalik

Nazywam się Beata Michalik, pochodzę z Gorlic, miejscowości w woj. małopolskim. Jestem absolwentką Liceum Ogόlnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach o profilu pedagogicznym. Studiowałam na Uniwersytecie Pedagogicznym na wydziale pedagogicznym w Krakowie o profilu pedagogika specjalna.

W związku z wyjazdem do Stanόw Zjednoczonych nie uzyskałm  pełnego wykształcenia pedagogicznego,

11 Oct 2020

p. Maria Niemasik

Z wykształcenia ekonomistka. Przez pewien okres czasu w Polsce pracowała z młodzieżą licealną. Pasjonuje się malarstwem, literaturą oraz historią Polski. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą, która daje jej wiele satysfakcji, dlatego chce poświęcać im swój czas i przekazywać w sposób ciekawy i interesujący wiedzę, którą posiada, jednocześnie uczyąc ich przy tym języka polskiego. Pragnąc być w pełni profesjonalnym pedagogiem i opiekunem dzieci i młodzieży polonijnych, po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych ukończyła studium pedagogiczne z zakresu ʺ Metodyki wspierania rozwoju dzieci i młodzieżyʺ na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim. Jest również absolwentką studium w zakresie ʺ Nauczania języka polskiego jako obcego z elementami nauczania kultury polskiejʺ na wydziale nauk humanistycznych Katolickiego  Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła ll. Jest absolwentką studium katechetycznego ʺ Wychowując w wierzeʺ przy Archidiecezji w Chicago. Ukończyła warsztaty metodyczne „Nauczyciel polonijny wobec współczesnych wyzwań edukacyjnych” prowadzone przez wykładowcόw Uniwersytu Jagiellońskiego

11 Oct 2020

p. Agata Mscisz

Nazywam się Agata Mścisz. Pochodzę z Dolnego Śląska. Miastem, które jest mi szczególnie bliskie jest Wrocław – tam studiowałam na uniwersytecie, tam też spędziłam ostatnie lata w Polsce, zanim przyjechałam do U.S.A. w 1997 roku. Ukończyłam warsztaty pt.“ Projektowanie efektywnych zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii” organizowanych przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Już od dziecka chciałam być nauczycielką. Praca z dziećmi i młodzieżą sprawia mi

13 Jul 2020

p. Marzena Powała

Szanowni Rodzice oraz Uczniowie!

Nazywam się Marzena Powała. W roku szkolnym 2020/2021 będę miała ogromną przyjemność nauczania języka polskiego w klasie polsko-angielskiej. Jest to mój pierwszy rok w szkole Króla Kazimierza Wielkiego i jestem bardzo dumna, iż zostałam przyjęta w skład grona pedagogicznego szkoły. 

Pochodzę z malowniczej Warszawy. Niemniej, większość swojego dzieciństwa spędziłam w północnej części Polski, a dokładnie na terenie Warmii i Mazur. Z wykształcenia jestem prawnikiem. Na co dzień pracuję w urzędzie syndyka (tzw. Chapter 13 Trustee).  Jestem szczęśliwą mamą prawie 7-letniego synka.  W wolnym czasie podróżuję, czytam, słucham muzyki, jeżdżę rowerem, maluję oraz udzielam się charytatywnie. Uwielbiam zwierzęta.

Janusz Korczak powiedział, że “Dzieci rodzą się ze skrzydłami, a nauczyciele pomagają im je tylko rozwinąć”.  W związku z tym, iż język polski, historia, tradycja i kultura to moje korzenie, będę starała się podzielić swoją wiedzą, doświadczeniem, a przede wyszystkim językową pasją z Państwa dziećmi. Mam nadzieję, że nauka będzie naszą wspólną niezapomnianą przygodą, bo przecież “Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”.

Wszystkim uczniom, życzę pomyślnego zdobywania wiedzy w nowym roku szkolnym. Rodzicom wielu powodów do dumy i radości z osiągnieć ich pociech, a kadrze pedagodicznej satysfakcji z wykonywanej pracy!

Jestem do Państwa dyspozycji, a w razie  jakiekolwiek pytań, proszę o kontakt przez email: marzenapowala@gmail.com.

mgr Marzena Powała