p. Agata Mścisz Zastępca Dyrektora (piątek)

Nazywam się Agata Mścisz. Pochodzę z Dolnego Śląska. Miastem, które jest mi szczególnie bliskie jest Wrocław – tam studiowałam na uniwersytecie, tam też spędziłam ostatnie lata w Polsce, zanim przyjechałam do U.S.A. w 1997 roku. Ukończyłam warsztaty pt.“ Projektowanie efektywnych zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii” organizowanych przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Już od dziecka chciałam być nauczycielką. Praca z dziećmi i młodzieżą sprawia mi wiele radości. Uważam, że polska szkoła poza nauką języka, historii i geografii Polski powinna również rozbudzać w młodych ludziach milość do tradycji, krzewić patriotyzm oraz wyzwalać dumę z przynależności do Polonii Amerykańskiej.