p. Beata Michalik

Nazywam się Beata Michalik, pochodzę z Gorlic, miejscowości w woj. małopolskim. Jestem absolwentką Liceum Ogόlnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach o profilu pedagogicznym. Studiowałam na Uniwersytecie Pedagogicznym na wydziale pedagogicznym w Krakowie o profilu pedagogika specjalna.
W związku z wyjazdem do Stanόw Zjednoczonych nie uzyskałm  pełnego wykształcenia pedagogicznego, ale za to kontynuowałam edukację na tutejszej uczelnii uzyskjąc tytuł specjalisty od  nieruchomiości. Pracowałam w tym zawodzie 10 lat, ale bardzo tęskniłam za pracą z dziećmi. W 2006 roku podjęłam pracę w szkole podstawowej w Orland Park w Dystrykcie 135, gdzie pracowałam z rόżnymi grupami wiekowymi przez siedem lat będąc asystentem nauczyciela. Jestem absolwentką Studium Katechetycznego prowadzonego przez Archidecezję w Chicago. Podjęłam rόwnież dokształcanie w Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą w Polonijnym Centrum Nauczycielskiem. Wybralam  tematykę zakresu edukacji wczesnoszkolnej i języka polskiego aby mόc w sposόb jak najbardziej odpowiedni i ciekawy prowadzić zajęcia w grupie przedszkolnej.  Ukończyłam dokształcanie w zakresie ” Efektywnej komunikacji interpersonalnej w pracy nauczyciela. Jak skutecznie porozumiewać się z uczniami i jego rodzicami?”. Bardzo kocham dzieci i młodzież. Moją pasją są książki . Będąc nauczycielem Polskiej Szkole im. Krόla Kazimeirza Wielkiego  mam nadzieję, że nasza wspόłpraca będzie układać się pomyślnie.
Z poważaniem Beata Michalik