p. Emilia Gutierrez Nauczyciel - Klasa dwujęzyczna

Wychowałam się u boku dwóch wspaniałych pedagogów, moich rodziców. Idąc w ich ślady, wybrałam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Po czwartym roku studiów przyjechałam do USA. Zafascynowana różnorodnością kultur i możliwościami tego kraju, zdecydowałam się zostać w nim na dłuższą chwilę……

W Stanach ukończyłam studia na Illinois Institute of Technology w Chicago z tytułem Bachelor of Science in Chemical Engineering. Jestem mężatką i wychowuję trzy wspaniałe córki, z których dwie najmłodsze są uczennicami klasy dwujęzycznej.

Polska szkoła obudziła we mnie zapał pedagoga. Wiem z własnego doświadczenia, jak ważne i  jednocześnie trudne jest wychowanie dzieci w świadomości narodowej. Moim celem jest zachęcenie uczniów do bliższego poznania języka, kultury i pięknego kraju ich rodziców i dziadków, Polski.

Z poważaniem,

Emilia Gutierrez