p. Izabela Przybyła Dyrektor Szkoły

„Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.”

Janusz Korczak

Absolwentka studiόw pięcioletnich na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na Wydziale Pedagogicznym ukończonych z tytułem magistra.
Ukończyła rόwnież ESL Classes na Uniwersytecie DePaul w Chicago. Jest absolwentką studiόw podyplomowych na Uniwersytecie Loyola o kierunku MBA oraz Project Management. Ukończyła rόwnież warsztaty metodyczne „Nauczyciel polonijny wobec współczesnych wyzwań edukacyjnych” prowadzone przez wykładowcόw Uniwersytu Jagiellońskiego. Piastowała funkcję Członka Zarządu Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Stanach Zjednoczonych. Posiada dwunastoletnie doświadczenie w nauczniu w polonijnych szkołach.
Preferuje metody pracy aktywizujące uczniów,pobudzające młodzież do logicznego i twórczego myślenia.
Praca w szkole jest dla niej ogromną przyjemnością, daje jej dużo satysfakcji, pozwala na realizację własnych umiejętności i świetnie harmonizuje się z jej osobowością.
Zajęcia stara się organizować tak, aby były wypełnione przyjazną atmosferą, a głόwnym ich celem jest przekazywanie wiedzy w sposób zrozumiały dla uczniów.
Wierzy, że w nauczaniu najważniejsze jest pasja, profesjonalizm, empatia, kompetencja i przyjazna atmosfera. Istotne jest rόwnież, by zainspirować młodych ludzi do ich własnych poszukiwań oraz pobudzić w nich pragnienie samodzielnego zdobywania wiedzy i mądrości.