p. Magdalena Gilarska Klasa 4

Nazywam się Magdalena Gilarska, pochodzę z zimowej stolicy Tatr  – Zakopanego.

Mam wszechstronne zainteresowania, jednak moją największą pasją jest literatura polska okresu romantyzmu, historia, podróże i różne dyscypliny sportu, które czynnie uprawiam.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi ukończyłam studia magisterskie – kierunek geografia turyzmu.

Rezygnując ze studiów doktoranckich wyjechałam do Stanów Zjednoczonych, gdzie  podjęłam pracę w polskich szkołach, zdobywając  wieloletnie doświadczenie. Ukończyłam  „Warsztaty dla nauczycieli dzieci dwujęzycznych”, organizowane przez UJ w ramach projektu „Edukacja dla dwujęzyczności”.

Satysfakcja, jaką przynosi mi praca z polonijnymi dziećmi sprawia, że wkładam w nią wiele serca i zapału. Doceniam wszelkie starania uczniów i pomoc ich rodziców w utrwalaniu języka polskiego, polskiej tradycji i kultury.

Mam wszechstronne zainteresowania, jednak moją największą pasją jest literatura polska okresu romantyzmu, historia i geografia.

Prywatnie jestem mamą Wojtka i Hani, którzy na co dzień utwierdzają mnie w przekonaniu, że naprawdę warto postawić na dwujęzyczność swoich dzieci.

W pełni zgadzam się ze słowami Franka Smith’a, który powiedział:

„Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze”.