p. Katarzyna Wertelecki

Urodziłam się na Śląsku, dorastałam w Warszawie, a od 1992 jestem cząstką polonijnej społeczności. Z wykształcenia jestem ekonomistą o specjalności “organizacja i zarzadzanie”. Prowadzę swoje własne biuro realnościowe , a brokerem jestem od 2001 roku. Obecnie jestem na etapie dokształcania i rozwoju pedagogicznego. Uczęszczam na studium w zakresie ʺ Nauczania języka polskiego jako obcego z elementami nauczania kultury polskiejʺ na wydziale nauk humanistycznych Katolickiego  Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II. Jestem również w trakcie studium katechetycznego ʺ Wychowując w wierzeʺ przy Archidiecezji w Chicago.

Polonijne dziecko stało się dla mnie bardzo ważne, gdyż potrzebuje pomocy w przebrnięciu przez meandry dwóch a czasami nawet trzech języków. Ekscytująca jest zdolność naszych pociech do absorbowania wiedzy z zakresu polskiej kultury, literatury, historii oraz ciekawostek związanych z naszymi korzeniami. Chce żeby, uczciwość, życzliwość i wewnętrzna wolność były wartościami fundamentalnymi dla naszych wychowanków.

Zainteresowanie żeglarstwem, szybownictwem, dobrą książkę  dziele z moim mężem.