p. Marzena Powała Klasa 2

Szanowni Rodzice oraz Uczniowie!

Nazywam się Marzena Powała. W roku szkolnym 2020/2021 będę miała ogromną przyjemność nauczania języka polskiego w klasie polsko-angielskiej. Jest to mój pierwszy rok w szkole Króla Kazimierza Wielkiego i jestem bardzo dumna, iż zostałam przyjęta w skład grona pedagogicznego szkoły.

Pochodzę z malowniczej Warszawy. Niemniej, większość swojego dzieciństwa spędziłam w północnej części Polski, a dokładnie na terenie Warmii i Mazur. Z wykształcenia jestem prawnikiem. Na co dzień pracuję w urzędzie syndyka (tzw. Chapter 13 Trustee).  Jestem szczęśliwą mamą prawie 7-letniego synka.  W wolnym czasie podróżuję, czytam, słucham muzyki, jeżdżę rowerem, maluję oraz udzielam się charytatywnie. Uwielbiam zwierzęta.

Janusz Korczak powiedział, że “Dzieci rodzą się ze skrzydłami, a nauczyciele pomagają im je tylko rozwinąć”.  W związku z tym, iż język polski, historia, tradycja i kultura to moje korzenie, będę starała się podzielić swoją wiedzą, doświadczeniem, a przede wyszystkim językową pasją z Państwa dziećmi. Mam nadzieję, że nauka będzie naszą wspólną niezapomnianą przygodą, bo przecież “Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”.

Wszystkim uczniom, życzę pomyślnego zdobywania wiedzy w nowym roku szkolnym. Rodzicom wielu powodów do dumy i radości z osiągnieć ich pociech, a kadrze pedagodicznej satysfakcji z wykonywanej pracy!

Jestem do Państwa dyspozycji, a w razie  jakiekolwiek pytań, proszę o kontakt przez email: powala.polskaszkolakkw@gmail.com.

mgr Marzena Powała