p. Grażyna Pikul Członek Zarządu

Urodziłam się w południowej Polsce koło Stalowej Woli. Przyjechałam do Stanów Zjednoczonych mając 15 lat. Po ukończeniu szkoły średniej zaczełam studia na Northern Illinois Univesity i otrzymałam tytul Bachelor degree z Finansów. Obecnie pracuję w Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej jako Senior Loan Officer.

Polonijna szkoła stała sie dla mnie bardzo ważna. Zrozumiałam, że dla dzieci urodzonych poza granicami ojczyzny ich ojców, polska szkoła pozwala poznać smak narodowej tożsamości. Chciałam aby moje córki uczeszczające do Polskiej Szkoły Króla Kazimierza Wielkiego przez znajomość polskiej literatury i historii, poznały język polski i bogactwo polskiej kultury.

Zainteresowania mam szerokie ale czasu na nie niewiele. Kocham ksiażki, dobrą muzykę, dzieci, i pracę społeczną. Lubię czas spedzać aktywnie.