p. Sławomir Panek

Nazywam się Sławomir Panek i pochodzę z miejscowości Ludźmierz położonej w samym sercu Podhala. W roku 2002 ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego o specjalności nauczycielskiej oraz Studium Pedagogiczne UJ.

Moja wspaniała przygoda z polską szkołą rozpoczęła się w 2012 roku i od tej pory regularnie pracuję z młodzieżą. Jestem również katechetą współpracującym z Archidiecezją Chicago na rzecz rozwoju programu katechetycznego, duszpasterstwa młodzieżowego oraz inicjatorem i współzałożycielem portalu zrzeszającego polskich katechetów na terenie archidiecezji.

Moim celem w pracy z dziećmi i młodzieżą jest przekazywanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i rozwiązywania problemów, przed którymi staną w dorosłym życiu. Przywiązuję duża wagę do pielęgnowania polskiej kultury i tradycji. Uważam, iż nasze polskie pochodzenie szczególnie zobowiązuje do wnoszenia wkładu w rozwój społeczeństwa na amerykańskiej ziemi.