p. Magdalena Niemiec klasa 3

Nazywam się Magdalena Niemiec i pochodzę z miejscowości Maniowy położonej w południowej części Polski. Niedawno dołączyłam do grona pedagogicznego Polskiej Szkoły im. Króla Kazimierza Wielkiego. Będąc w Polsce rozpoczęłam studia z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, które przerwałam ze względu na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w opiece nad dziećmi. Na przełomie 2013/2014 pracowałam w Szwajcarii jako au pair w polsko – szwajcarskiej rodzinie. Obecnie jestem studentką i kontynuuję kształcenie na Moraine Valley Community College w Palos Hills. Obecnie jestem także w trakcie Studium Katechetycznego prowadzonego przez Archidiecezję w Chicago. Podjęłam rόwnież dokształcanie w Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą w Polonijnym Centrum Nauczycielskiem. Wybrałam kierunek ‘Niekonwencjonalne techniki uczenia się języka polskiego poza Polską’. Jestem osobą komunikatywną i otwartą na nowe doświadczenia. Moją pasją są podróże i nauka języków obcych. Wierzę, że nadchodzący rok szkolny będzie owocny i bogaty w nowe doświadczenia zarówno dla uczniów, jak i dla mnie. Rozumiem trudności jakie może sprawiać nauka języka, dlatego zrobię wszystko aby pomóc naszym uczniom w ich pokonaniu:)