Polska Szkoła im. Krόla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills, Illinois | tel. 815-272-7180 | E-mail: polskaszkolakkw@gmail.com
16 Dec 2019

p. Monika Saucedo

Nazywam się Monika Saucedo. Pochodzę z Ełku, malowniczego miasta na Mazurach, gdzie uczęszczałam do Medycznego Studium Zawodowego o kierunku fizjoterapii. Po odbyciu praktyk i otrzymaniu dyplomu podjęłam pracę wWarsztatach Terapii Zajęciowej ,przy Katolickim Stowarzyszeniu Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej ,jako terapeuta zajęciowy.Prowadziłam tam zajęcia ruchowe z młodzieżą oraz osobami dorosłymi specjalnej troski.

1 Oct 2019

p. Joanna Gołąb

Nazywam się Joanna Gołąb, pochodzę z okolic Rzeszowa. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. rozpoczęłam studia na wydziale Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w Rzeszowie. W Stanach Zjednoczonych ukończyłam Associate Degree. Kocham prace z dziećmi, tak jak moja mama i siostra, które także są nauczycielkami w Polsce. Jestem mamą dwóch chłopców. Moje zainteresowania to czytanie książek,  fotografia i profesjonalną obróbka zdjęć. Bardzo się cieszę, że dołączę do Grona Pedagogicznego Polskiej Szkoły im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills.

1 Oct 2019

p. Maria Sigłowy

Nazywam się Maria Siglowy. Pochodzę z okolic Lubaczowa w południwo-wschodniej Polsce. Ukończyłam
Studium Nauczycielskie w Rzeszowie o specjalności “Wychowanie  przedszkolne”. Jestem również absolwentką Studium Katechetycznego prowadzonego przez Archidiecezję Chicago.

Uczęszczałam również na kursy księgowości w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce, gdzie po zdaniu egzaminów uzyskałam tytuł “Specjalista ds. rachunkowości”.
Szkoła zawsze była mi bardzo bliska, dlatego też przez cały okres nauki moich dzieci w Polsce, w Szkole Podstawowej i w Gimnazjum współpracowałam z nauczycielami działając w trójkach klasowych, w Komitecie Rodzicielskim, pomagałam w organizowaniu różnych imprez szkolnych.
Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość, dlatego cieszę się, że dołączyłam do Grona Pedagogicznego Polskiej Szkoły im. Króla Kazimierza Wielkiego.
Wierzę, że moja praca i zaangażowanie przyniesie wiele radości i satysfakcji zarówno dzieciom jak i mnie.

1 Oct 2019

p. Magdalena Zborowski

Nazywam się Magdalena Zborowski i pochodzę z Tarnowa. Ukończyłam studia magisterskie na wydziale pedagogicznym na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie o profilu nauczycielskim. W Polsce po studiach pracowałam jako nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Tarnowie. Po przyjeździe do Stanόw Zjednoczonych podjęłam pracę jako nauczyciel nauczania początkowego w przedszkolu Sandbox. Od dwóch lat współpracuję rόwnież z Polską Szkołą im. Adama Mickiewicza. Ukończyłam warsztaty pt.“ Projektowanie efektywnych zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii” organizowanych przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Mam wiele różnych pasji;- sporty, wspinaczka wysokogórska, motory jednak moją największą pasją jest praca z dziećmi. Odkąd pamiętam moim marzeniem było zostać nauczycielką, tak jak moja mama i starsza siostra. Praca z dziećmi to ogromna radość dla mnie, nie wyobrażam sobie pracy w innym zawodzie!

1 Oct 2019

p. Wioletta Palarz

Nazywam się Wioletta Palarz . Pochodzę z Dębicy ,województwo podkarpackie. Z wykształcenia jestem specjalistą od organizacji reklamy oraz artystą plastykiem. W czasie studiów wraz z zaprzyjaźnionym księdzem założyliśmy świetlicę dydaktyczno-wychowawcza “Oaza” przy parafii Świętego Miłosierdzia .Tam zrozumiałam ze praca jako pedagog to moja pasja . Radość z niesienia pomocy oraz przekazywania wiedzy była na tyle duża, że postanowiłam kontynuować pracę z dziećmi. Po skończeniu studiów udzielałam się społecznie i pracowałam  w Domu Kultury . Ukończyłam ESL klasy na Brandman University w Kalifornii . Przez kilkunastoletnia praktykę  w pracy z dziećmi   nabyłam doświadczenie, które pozwala mi precyzyjnie dobierać rodzaj i poziom trudności zadań tak aby rozwój ucznia był najefektywniejszy .Moja pasją jest sztuka, architektura wnętrz , historia oraz psychologia.

1 Oct 2019

p. Beata Michalik

Nazywam się Beata Michalik, pochodzę z Gorlic, miejscowości w woj. małopolskim. Jestem absolwentką Liceum Ogόlnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach o profilu pedagogicznym. Studiowałam na Uniwersytecie Pedagogicznym na wydziale pedagogicznym w Krakowie o profilu pedagogika specjalna.

W związku z wyjazdem do Stanόw Zjednoczonych nie uzyskałm  pełnego wykształcenia pedagogicznego,

1 Oct 2019

p. Kamil Bundyra

Jestem absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Pięcioletnie studia magisterskie na wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej ukończyłem z wyróżnieniem w 2009 roku. Moją specjalizacją jest nauczanie przedmiotów teoretyczno-muzycznych. Po studiach pracowałem przez 4 lata w kilku krakowskich szkołach muzycznych, a następnie w latach 2013-2018 byłem nauczycielem kształcenia słuchu, audycji muzycznych i chóru w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie, w której jako nastolatek sam stawiałem pierwsze kroki ucząc się gry na fortepianie. W Polsce pracowałem z dziećmi w wieku 6-18 lat. Staram się aby zajęcia były interesujące i zawierały różne rodzaje aktywności jak śpiew, słuchanie muzyki czy pracę zespołową. Moją największą pasją jest uczenie piosenek oraz organizacja koncertów.
 
 
z poważaniem
Kamil Józef Fryderyk Bundyra
21 Aug 2018

p. Magdalena Gilarska

Nazywam się Magdalena Gilarska, pochodzę z zimowej stolicy Tatr  – Zakopanego.

Mam wszechstronne zainteresowania, jednak moją największą pasją jest literatura polska okresu romantyzmu, historia, podróże i różne dyscypliny sportu, które czynnie uprawiam.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi ukończyłam studia magisterskie – kierunek geografia turyzmu.

Rezygnując ze studiów doktoranckich wyjechałam do Stanów Zjednoczonych, gdzie  podjęłam pracę w polskich szkołach, zdobywając  wieloletnie doświadczenie. Ukończyłam  „Warsztaty dla nauczycieli dzieci dwujęzycznych”, organizowane przez UJ w ramach projektu „Edukacja dla dwujęzyczności”.

Satysfakcja, jaką przynosi mi praca z polonijnymi dziećmi sprawia, że wkładam w nią wiele serca i zapału. Doceniam wszelkie starania uczniów i pomoc ich rodziców w utrwalaniu języka polskiego, polskiej tradycji i kultury.

Mam wszechstronne zainteresowania, jednak moją największą pasją jest literatura polska okresu romantyzmu, historia i geografia.

Prywatnie jestem mamą Wojtka i Hani, którzy na co dzień utwierdzają mnie w przekonaniu, że naprawdę warto postawić na dwujęzyczność swoich dzieci.

W pełni zgadzam się ze słowami Franka Smith’a, który powiedział:

„Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze”.

21 Aug 2018

p. Sylwester Gilarski

Nazywam się Sylwester Gilarski , pochodzę  z Jasła na Podkarpaciu.

 Jestem absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie ukończyłem studia magisterskie na wydziale Biologii i Nauk o Ziemi,  kierunek geografia turyzmu. Po ukończeniu studiów uzyskałem uprawnienia przewodnickie i przez wiele lat pracowałem jako przewodnik górski i terenowy, początkowo  w ramach PTTK a następnie dla Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Karpaty”. Byłem projektantem  i wykonawcą nowych szlaków turystycznych w Beskidach. Moją górską pasję realizowałem również będąc ratownikiem górskim w Bieszczadzkiej grupie GOPR.    

Pasjonuję się także historią, współpracuję z Instytutem Pamięci Narodowej w ramach warsztatów „Przystanek Historia”. Prowadziłem wiele wypraw naukowych na terenie dawnych Kresów Wschodnich,  m.in. „Śladami Trylogii”, „Śladami I Brygady Legionów Polskich w Karpatach Wschodnich”,  „ I Wojna Światowa w Karpatach Wschodnich”, „ Historia Białego Słonia na Popie Iwanie”,  „Polacy na Bukowinie” oraz ”Śladami dworów i siedzib magnackich na terenach dawnych Kresów Polskich”.   Od wielu lat prowadzę badania naukowe związane z historią polskiego czynu wojskowego oraz polskiej kartografii wojskowej z lat  1914 – 1948. Tu, w Chicago, brałem udział w pracach grupy rekonstrukcji historycznej 12 Pułku Ułanów Podolskich.

 Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą w szkołach polonijnych.